2021 fitre ne kadar? Ramazan ayı oruç fidyesi kaç TL oldu?

2021 fitre ne kadar? Ramazan ayı oruç fidyesi kaç TL oldu?

2021 ramazan fitresi belli oldu. Fitre ne kadar sorusuna cevap mı arıyorsunuz? Bu haberimizi okuyabilirsiniz

ABONE OL
30 Mart 2021 11:04
2021 fitre ne kadar? Ramazan ayı oruç fidyesi kaç TL oldu?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ramazan ayına çok az bir zaman kala, en çok oruç tutamayacak olanların merak ettiği bir soru olan 2021 fitre ne kadar sorusunun cevabı belli oldu. Ramazan ayı fidyesine ait detaylar, Din İşleri Yüksek Kurulu tarafından belirlendi ve kamuoyuna açıklandı. Kurul tarafından resmi bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada, “Din İşleri Yüksek Kurulumuzca, 2021 yılı Ramazan ayının başlangıcından 2022 yılı Ramazan ayının başlangıcına kadar olan süre için Fitre miktarı 28 TL olarak belirlenmiştir” dendi. Bu açıklamada bahsi geçen 2021 fitre ücreti günlük olarak hesaplanmalıdır.


2021 fitre ne kadar Ramazan ayi oruc fidyesi kac TL oldu haberi

2021 fitre ücreti ne kadar? Nasıl belirleniyor? 

Ramazan ayında oruç tutamayacaklar bu ücreti günlük olarak hesaplamalıdır ve ihtiyaç sahiplerine bu şekilde ulaştırmalıdır. Din İşleri Yüksek Kurulu, belirlenen bu ücret ile alakalı da açıklama yaptı. Kurul, “Fitre miktarının belirlenmesinde, İslam dininin temel kaynaklarında zikredilen deliller ve günümüz şartlarında bir kişinin günlük gıda ihtiyacının ortalaması esas alınmıştır” diyerek ücretin nasıl belirlendiğini de dile getirmiştir.Fitre ne zaman verilir? Ramazana oruç fidyesi ne zaman verilir? 

Fıtır sadakasının vacip olma zamanı Ramazan bayramının birinci günü olmakla birlikte, bayramdan önce de verilebilir. Hatta bu daha faziletlidir. Bununla birlikte, bayram günü veya daha sonra da verilebilir. Ancak, bayram namazından önce verilmesi müstehap kabul edilmiştir.


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.