17 Mart Dolar ve Euro Kaç TL Oldu?

17 Mart Dolar ve Euro Kaç TL Oldu?

Dolar ve Euro güne yatay seyirde başlarken, gün ortasına gelindiğinde de herhangi bir hareket yaşanmadı. Piyasalar ise bugün FED kararını, yarın ise TCMB tarafından açıklanacak faiz kararını bekliyor.

ABONE OL
17 Mart 2021 12:58
17 Mart Dolar ve Euro Kaç TL Oldu?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Dolar ve Euro Çarşamba gününe yatay seyir göstererek başladı. Şu saatler Dolar 7,50 TL seviyesindeyken, Euro 8,93 TL seviyelerinde.


Dolar ve Euro da oluşabilecek hareketlenme için piyasalar, bugün Türkiye piyasası kapanış saatinden sonra açıklanacak FED kararlarını bekliyor. FED kararında açıklanacak olan ABD tahvil getirilerinde yaşanan yükselişe ilişkin rapor, herkes tarafından merakla takip edilecek.

ABD ve Avrupa ülkeleri de dahil olmak üzere, tarihteki en düşük seviyelerde bulunan tahvil getirilerinin, yükselişe geçmesi, Türkiye’nin de içinde bulunduğu gelişmekte olan ülkelerin para birimlerinde değer kaybına yol açtı. Uluslararası piyasaların, enflasyon rakamlarında yükseliş beklemesi, merkez bankalarında faiz artırımı olacağı beklentilerini ortaya çıkarıyor. Salgın sürecinde, ülke ekonomilerinin henüz toparlanamaması, gelişmiş ülkelerde faiz artırımı beklentisi oluşturuyor. Bu durum ise piyasalara satış baskısı getiriyor.

Asya borsaları geriledi

FED’in bugün açıklayacağı para politikası öncesinde, Asya borsalarında gerileme yaşandı. Yatırımcılar ise toplantı sonrası açıklanacak ABD para politikası tahminlerine dikkatini verdi. Hızlı normalleşmenin oluşması ile ilgili ipuçları, çok sayıda kişi tarafından merakla takip ediliyor.Dolar genel olarak diğer para birimleri karşısında değer kazanmaya devam ederken yatırımcılar, FED’in faiz artırımını mı tercih edeceğini, ABD Hazine tahvil getirilerinin daha da yükselmesine müsaade mi edeceğini, yakın bir şekilde takip etmeye devam ediyor.En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.