16 Mart Dolar Kapanış Seviyesi Belli Oldu!

16 Mart Dolar Kapanış Seviyesi Belli Oldu!

Ülke ekonomi gündeminde, Dolar ve Euro kuru bulunuyor. 16 Mart Türkiye piyasaları kapanırken, doların kaldığı seviye de belli oldu.

ABONE OL
16 Mart 2021 19:00
16 Mart Dolar Kapanış Seviyesi Belli Oldu!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Dolar kurunun hafta sonu aşağı seyir göstermesinin ardından, dün de bu seviyelerde dolaşmaya devam etti. 16 Mart 2021 kapanışında da dolar, aşağı yönlü ilerlemeye devam etti.


Yeni haftada en çok merak edilen dolar kuruydu. Geçen haftayı düşüşle kapatan dolar kuru, 16 Mart günü 7.53 seviyesinde başlamıştı. Kurdaki bu hareketlilik devam ederken dolar, günü 7.50 seviyelerinde kapattı.

ABD Tahvil faizlerinin etkisi

ABD’de tahvil faizlerinin yükselmesi, Naci Ağbal’ın gelmesi gibi durumlar, doları Türkiye’de 6.9 seviyesine kadar gerilemesine neden olmuştu. Son iki hafta içinde dolar kuru tekrar 7.80 seviyelerine çıkarken, vatandaşlar dolar düşer mi, yükselir mi gibi sorulara cevap arar oldu.

ABD Hazine borçlanmalarına gelmiş olan yoğun talep dolayısıyla, tahvil faizlerinde düşüş yaşanırken, TL de kayıp yaşanan tutarın bir kısmını geri alabilmiş oldu.Tarih 16 Mart 2021 sabahını gösterdiğinde ise Dolar/TL 7.53 seviyesinden işlem görmeye başlamıştı. Gün içinde de düşüşüne devam eden dolar, günü 7.50 seviyelerinde kapattı.En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.