JPMorgan, Bitcoin Yatırım Fonu Kuruyor

JPMorgan, Bitcoin Yatırım Fonu Kuruyor

ABONE OL
6 Mayıs 2021 23:20
JPMorgan, Bitcoin Yatırım Fonu Kuruyor
1

BEĞENDİM

ABONE OL

ABD’nin $457.8 milyarlık büyüklüğü ile en büyük bankası JPMorgan, müşterlerinin talepleri doğrultusunda, Bitcoin yatırım fonu kuruyor. Bitcoin yatırım fonu, bankanın müşterilerinin JPMorgan aracılığı ile kriptopara piyasasına yatırım yapmasına olanak sağlayacak. Ancak fon, bankanın tüm müşterilerine açık değil. Fona, sadece bankanın özel varlık yönetim hizmeti verdiği belirli müşteriler yatırım yapabilecekler. Fonun yönetimi tamamen JPMorgan tarafından sağlanacak olup fon içerisindeki varlıkların saklama hizmeti ise New York merkezli NYDIG yatırım firması tarafından verilecektir.  JPMorgan’a yakın kaynaklar, fonun en erken yaz aylarında hazır olacağını belirtti.


jp morgan bitcoin

Bankanın Bitcoin Görüşündeki Değişim

JPMorgan CEO’su Jamie Dimon, 2017 yılında Bitcoin için negatif görüşe sahipti. Dimon, Bitcoin’in dolandırıcılık olduğunu savunurken, banka çalışanlarının kriptopara satın almaları halinde kovulacaklarını açıklamıştı. JPMorgan’ın resmen Bitcoin için yatırım fonu oluşturacak olması, bankanın Bitcoin’e bakış açısında ciddi bir değişiklik olduğunu gösteriyor.


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

    En az 10 karakter gerekli
    Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
    AKTÜEL ÜRÜNLER UYGULAMASI Hemen Ücretsiz İndir