Avrupa Yatırım Bankası, Ethereum Ağını Tercih Etti

Avrupa Yatırım Bankası, Ethereum Ağını Tercih Etti

ABONE OL
6 Mayıs 2021 23:20
Avrupa Yatırım Bankası, Ethereum Ağını Tercih Etti
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Avrupa Birliği’nin yatırım ve gelişiminden sorumlu bankası Avrupa Yatırım Bankası(EIB), Ethereum ağı üzerine kayıtlı €100 milyon büyüklüğündeki 2 yıl vadeli tahvillerin satışını gerçekleştirdi.


Dev Bankalar Satışta Aktif Rol Aldı

Dev bankalar; Goldman Sachs International, Banco Santander ve Societe Generale süreç içerisinde aktif rol aldı. Ethereum üzerinde kayıtlı tahviller, Moody’s ve Fitch gibi derecelendirme kuruluşlarından Aaa ve AAA not ortalamalarını alarak üst düzey performans gösterdi. Tahvillerin vadesi 28 Nisan 2023 tarihinde dolacak ve %0 kupon oranı ile işlem görecek.

European Investment Bank

Avrupa Yatırım Bankası’nın Ethereum gibi merkeziyetsiz bir blockchain ağını seçmesi, bankanın merkeziyetsiz ağların ifade ettiği güvenlik seviyesini anladığını göstermesi bakımından önemlidir.Ethereum

Ethereum, kriptopara piyasasında Bitcoin’in ardından, 317 milyar USD piyasa değeriyle ikinci en değerli dijital varlıktır.  Kriptopara piyasası tarafından Ethereum üzerindeki uygulamalar aktif olarak kullanılmasına rağmen Avrupa Yatırım Bankası gibi kuruluşların da Ethereum’u tercih etmesi, kriptoparaların adaptasyonunu hızlandıracaktır.


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

    En az 10 karakter gerekli
    Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.