100 Ülkeye Mobilya İhracatı Başladı

100 Ülkeye Mobilya İhracatı Başladı

MASKO’da faaliyet gösteren Luxury Line, Türkiye’de üretimini yaptığı, lüks tasarımları 2021 yılı içinde 100 ülkeye satmayı hedefliyor. Yöneticiler, şimdiye kadar 80 farklı ülkeye satışı gerçekleştirilen ürünlerin, daha fazla pazarda bulunmasını istiyor.

ABONE OL
11 Mart 2021 23:57
100 Ülkeye Mobilya İhracatı Başladı
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Mobilya kenti MASKO’da uzun yıllardır faaliyet göster Luxury Line firması, üretimini Türkiye’de yaptığı mobilya çeşitlerini 80 farklı ülkeye ihraç ediyor. 2021 yılında ulaştıkları ülke sayısını 100’e çıkarmayı hedefleyen firmada, online mağazacılık sistemi de ilerlemiş durumda.


Luxury Line, Türkiye’de ve dünyada bulunan fiziksel mağazalarının yanı sıra, İngilizce, Fransızca, Rusça ve Arapça dillerinde yayına alınan online mağazaları ile sipariş almaya ve göndermeye devam ediyor. Şirket sahibi Ahmet Erkmen 2021 hedefleri ve şirket planları ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Luxury Line 100 ülkeye satış hedefi

Luxury Line 100 ülkeye satış hedefi

“2020 yılından yaşanan pandemi nedeniyle bu seneye ertelenen satın alma taleplerinin, mobilya sektörümüzde de önemli bir hareketlilik yaratmasını bekliyoruz. Bunun olacağı yönündeki sinyalleri Ocak ve Şubat aylarında almış olduk.Bu yıl hedeflediğimiz pazarlar arasında özellikle ABD, Kanada, Japonya, Avustralya gibi okyanus ötesi ülkeler var. İngiltere ile imzalanan serbest ticaret anlaşması mobilya sektörü için önemli bir ihracat avantajı sağlayacak.

Ortadoğu ülkeleri, Rusya ve Türki Cumhuriyetlerinin, Türk lüks mobilya sektörüne ilgileri artıyor. Bu alanlardaki çalışmalarımızı sürdüreceğiz.”

Pandemi süreci mobilya sektörünü etkiledi

Ülkelerin Covid-19 nedeniyle uyguladıkları tedbirlerden dolayı mobilya sektörünün etkilendiğini dile getiren Erkmen, “Salgın nedeniyle mevcut seyahat kısıtlamaları ve karantina uygulamaları, MASKO mağazamıza gelen yabancı müşteri ziyaretlerinde önemli bir azalmaya neden oldu. Fakat İstanbul’a gelemeyen müşterilerin lüks mobilya taleplerini online kanallardan karşılamaya devam ediyoruz.

5 yılda yayın yapan luxury.com.tr sitemiz ve özellikle Instagram üzerinden yurt dışı satışlarımıza devam ediyoruz. Bununla beraber kısıtlamalar kalktığında, mağazamıza gelen yabancı müşteri sayısında da ciddi artışlar bekliyoruz” dedi.En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.