anasayfa_manset_alti 1
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yaşar Begümhan Doğan Faralyalı kimdir?
Doğan Şirketler Grubu'nun Yönetim Kurulu Başkanlığı'na getirilen Yaşar Begümhan Doğan Faralyalı kimdir?
22 Aralık 2011 / 23:31

Aydin doganin en küçük kizi Begümhan Dogan Faralyalı, Enerji ve Tabi Kaynaklar Eski Bakanı Ersin Faralyalı'nın oğlu Ahmet Faralyalı'yla evlidir.

1998 yılında London School of Economics and Political Science Üniversitesi'nden Ekonomi ve Felsefe dalında lisans derecesi ile mezun oldu ve 2004 yılında Stanford Üniversitesi'nden MBA derecesi aldı. 

İş hayatına 1998 yılında New York'ta Arthur Andersen şirketinde danışman olarak başladı. Şirketin insan kaynakları stratejisinin oluşturulması ve uygulanması projesinde görev alan Begümhan Doğan, projenin başarıyla tamamlanmasından sonra, 1999 yılında Monitor&Company danışmanlık firmasına geçti. Begümhan Doğan, danışmanlık kariyerini 2001 yılına dek Monitor&Company'de sürdürerek Avrupa'nın önde gelen Medya ve Teknoloji şirketlerine stratejik danışmanlık hizmeti verdi.

Daha sonra Türkiye'ye dönen Begümhan Doğan, 2001-2002 yıllarında Doğan Yayın Holding Strateji ve İş Geliştirme bölümünde görev yaptı. Aynı süre içinde Doğan Holding Kurumsal İletişim Departmanı'nı kurdu ve başkanlığını yürüttü. 

yasar-begumhan-dogan-faralyali1.jpeg

2005 yılının Ocak ayında Doğan Holding'in Yurtdışı Yatırımlar ve İş Geliştirme projelerinden sorumlu Başkan Yardımcısı görevine atandı. Görev süresi içinde hayata geçirilen uluslararası genişleme ve büyüme stratejisi çerçevesinde, Romanya'da Doğan Media International SA şirketinin kurulmasına liderlik eden Begümhan Doğan, 2006 yılının Şubat ayından beri yayında olan Kanal D Romania'da Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmüştür.

Doğan Grubu'nda yeni atama

Bu haber toplam 10120 defa okunmuştur