anasayfa_manset_alti 2
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İSEGEV Vakfı kimin?
Başbakan'ın annesi Tenzile Erdoğan'a gelen çiçek ve taziye mesajların yerine bağışta bulunulmasını istediği İSEGEV kime ait?
07 Ekim 2011 / 18:04

İSEGEV, İstanbul Eğitim ve Gençliğe Hizmet Vakfı, 1996 yılında Türkiye’nin her yerinden İstanbul’a yüksek öğrenimlerini tamamlamak üzere gelen genç kızlara milli ve manevi değerler kazandırmak, barınma ihtiyaçlarını karşılamak, geleceklerini inşa etmek için “Gönülden Topluma” sloganı ile kuruldu.

Başbakan, annesine olan sevgisini böyle göstermişti

İSEGEV, 1996 yılında Kadıköy’de Hasanpaşa Yüksek Öğrenim Kız Öğrenci Yurdu’nu,1997 yılında Fatih’te Cerrahpaşa Yüksek Öğrenim Kız Öğrenci Yurdu’nu,2008 yılında Başakşehir’de Başakşehir1 Yüksek Öğrenim Kız Öğrenci Yurdu’nu,2009 yılında Başakşehir’de Başakşehir2 Yüksek Öğrenim Kız Öğrenci Yurdu’nu ve 2010 yılında da Hadımköy’de  Hadımköy Yüksek Öğrenim Kız Öğrenci Yurdu’nu açarak yurt sayısını beşe yükseltti.

Ahmet Ergün başkanlığını yaptığı İSEGEV’in yönetiminde; Mehmet Mustafa AÇIKALIN, İBB Genel Sekreteri Prof. Dr. Adem BAŞTÜRK, Necmettin ÜÇYILDIZ, eski Enerji Bakanı Dr. Mehmet Hilmi GÜLER, Ali İBİŞ, Dr. İzzet ÖZGENÇ ve İçişileri Bakanı İdris Naim ŞAHİN gibi isimler yer alıyor.

 

Bu haber toplam 10874 defa okunmuştur