anasayfa_manset_alti 1
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İstanbul'a kar yağacak mı?
İstanbul'da kar alarmı: İstanbul'da hava sıcaklığı hissedilir derecede düştü. Kar yağışının Pazartesi günü akşam saatlerinde başlaması bekleniyor.
15 Ocak 2012 / 15:30

İstanbul'da hava sıcaklığı hissedilir derecede düştü ve kar yağışı başladı ancak asıl kar yağışının pazartesi günü gece saatlerden itibaren başlaması bekleniyor.

Litvanya üzerinden inen soğuk hava kış başından bu yana İstanbul ve Marmara'ya en soğuk günleri yaşatıyor. İstanbul'da hava sıcaklığı dün hissedilir ölçüde düştü ve kar yağışı başladı.

Şehrin özellikle yüksek bölgeleri olan Beylikdüzü, Hadımköy ve Çamlıca'da etkili olan kar yağışı sahil bölgelerinde de karla karışık yağmur şeklinde devam etti.

Kar yağışıyla birlikte yaşanan elektrik kesintisi nedeniyle uzun süre metro ve tramvay seferleri yapılamadı.

Bugün en yüksek sıcaklık 3 derece ve parçalı bulutlu bir hava etkili olacak. Kar yağışı ise hafif olarak daha çok Beykoz, Şile, Tuzla arasına yağacak.

İstanbul'da asıl kar yağışının pazartesi günü gece saatlerden itibaren başlaması bekleniyor.

Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre, yurdun büyük bir bölümünde görülecek yağışların, Orta Karadeniz'in iç kesimleri, Yozgat, Adana, Kahramanmaraş, Osmaniye, Hatay, Gaziantep, Kilis, Adıyaman Elazığ, Tunceli, Bingöl, Diyarbakır çevreleri ile Antalya'nın Alanya, Manavgat, Serik, Akseki, Gündoğmuş, Gazipaşa ve İbradı ilçelerinde kuvvetli olmak üzere, Akdeniz kıyıları, Güneydoğu Anadolu'nun güneyi, Doğu Karadeniz kıyıları ile Muğla çevrelerinde yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması tahmin ediliyor.

Rüzgar genellikle güney ve güneybatı, kuzeybatı kesimlerde kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, İç Anadolu'nun kuzeydoğusunda güney ve güneybatı yönlerden yer yer kuvvetli (30-40 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yağışların; Orta Karadeniz'in iç kesimleri, Yozgat, Adana, Kahramanmaraş, Osmaniye, Hatay, Gaziantep, Kilis, Adıyaman Elazığ, Tunceli, Bingöl, Diyarbakır çevreleri ile Antalya'nın Alanya, Manavgat, Serik, Akseki, Gündoğmuş, Gazipaşa ve İbradı ilçelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar vb.) karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekiyor.

BUZLANMA VE DON UYARISI

Sabah ve gece saatlerinde Marmara ile yurdun iç ve doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar vb.) karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekiyor.

BÖLGELERDE HAVA DURUMU

Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre bölgelerde hava durumu şöyle olacak:

MARMARA: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgede yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı bekleniyor.

EGE: Parçalı ve çok bulutlu, Muğla, Denizli, Kütahya, Afyonkarahisar ve Uşak çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Muğla çevrelerinde yağmur, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı bekleniyor.

AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Adana, Kahramanmaraş, Osmaniye, Hatay, Antalya'nın Alanya, Manavgat, Serik, Akseki, Gündoğmuş, Gazipaşa ve İbradı ilçeleri ile Mersin'in Anamur ilçesinde kuvvetli olmak üzere genellikle yağmur ve sağanak, Göller Yöresi ile Kahramanmaraş çevrelerinde karla karışık yağmur şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Rüzgarın akşam saatlerinden itibaren Antalya Körfezi'nin doğusu ile Doğu Akdeniz'in kıyı kesimlerinde yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/s) esmesi tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinde Yozgat çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Rüzgarın; bölgenin kuzeydoğusunda güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-40 km/s) esmesi bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Sinop çevrelerinin yağmur ve karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Amasya ve Tokat çevrelerinde kuvvetli olmak üzere, Doğu Karadeniz kıyılarında yağmur, diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, Van ve Iğdır dışında bölge genelinin aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kuzeyinde kuvvetli olmak üzere, bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Adıyaman, Gaziantep, Kilis ve Diyarbakır çevrelerinde kuvvetli olmak üzere, genellikle yağmur ve sağanak, Adıyaman ve Diyarbakır çevrelerinde gece saatlerinde karla karışık yağmur şeklinde olması bekleniyor.

Bu haber toplam 20635 defa okunmuştur
Hava durumu
Canbolikin hesabını soyan oktay
İstanbula Hiç kar yağmıyor
28 Aralık 2011 Çarşamba 18:24
gsergerg
dfgeg
yalancılar kar yağmıyooooooooooooo
17 Kasım 2011 Perşembe 19:37
kar yagaçaak
ahmat veli
çok guzel
10 Ağustos 2011 Çarşamba 14:21
kar yağıcakmı??????????????
tunahan demirci
İstanbul'a kar yağıcakmı?
15 Şubat 2011 Salı 19:50
kar yağacakmı
emre çoban
yaşasın hübüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüü
25 Ocak 2011 Salı 17:20