anasayfa_manset_alti 2
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kanal A'nın kapanacağı iddialarına sert yanıt
Termikel şirketinin sahibi Mustafa Kaya'nın sahibi olduğu Kanal A televizyonunun kapanacağı iddia edilmişti.
15 Mart 2010 / 23:04
Termikel şirketinin sahibi Mustafa Kaya'nın sahibi olduğu Kanal A televizyonunun kapanacağı iddia edilmişti. Hatta kanal çalışanlarını toplayan Genel Müdür Alper Tan'ın "Borçlardan dolayı televizyonu kapatıyoruz. Kendinize yeni iş bakın" dediği öne sürülmüştü. Bu iddiaları, Alper Tan, yaptığı yazılı bir açıklamayla yalanladı. Tan, "Kanal A, Türkiye'nin en köklü kuruluşlarından biridir. Arkasında altmış yıllık tecrübe ve birikimi olan Termikel Grup bulunmaktadır. Normal yayınlarına ve çalışmalarına devam etmektedir" dedi. İşte o açıklama...

Bugün bazı internet sitelerinde Kanal A'nın zor durumda olduğu, iflasın eşiğine geldiği, personel maaşlarını dahi ödeyemediği, çalışanlarına üç aydır maaş veremediği gibi iddialar sıralanmıştır.
Kanal a Genel Müdürü Alper Tan'ın "Borçlardan dolayı televizyonu kapatıyoruz. Kendinize yeni iş bakın..." dediği de iddia edilmiş, Kuveyt Türk'ün ise Kanal a'ya haciz getirdiği ileri sürülmüştür.
Kanal a, Türkiye'nin en köklü kuruluşlarından biridir. Arkasında altmış yıllık tecrübe ve birikimi olan Termikel Grup bulunmaktadır. Kanal a normal yayınlarına ve çalışmalarına devam etmektedir.
Herhangi ekonomik zorluk ve sıkıntı kesinlikle söz konusu değildir.
Kanal a'nın çalışanları her ayın sonunda eksiksiz olarak maaşlarını alırlar.
Bırakın Kanal a'nın üç aylık maaş borcu olmasını, çalışanlarına bir kuruş dahi maaş borcu yoktur.
Genel Müdür olarak bugün, bu veya başka bir konuda kesinlikte toplantı yapmadım, haberdeki gibi veya benzer bir telkin, tebliğ veya duyuru da yapmadım.
Bu konuları öğrenmek isteyen meslektaşlarımız Kanal a'nın her kademesindeki herhangi bir çalışanından haberde iddia edilen konuların gerçekliğini sorup öğrenebilirler.
Haberde iddia edilen konuların tamamı yalan, mesnetsiz ve düzmecedir.
Gerçekle uzaktan yakından ilgisi yoktur. Kanal a satılık da değildir.
Meslektaşlarımızın, “bu habere kaynaklık eden şahsın,” Ankara'da siyasetle yayıncılığı birbirine karıştırmış küçük beyinli birilerinin manipülasyonu için hareket ettiğini bilmesinde fayda var.
Bu haber toplam 7140 defa okunmuştur