Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
YEŞİLDAŞ KUNDURA, YENİ SEZONU AÇTI
Yeni sezon açılışını mütevazı bir açılış töreniyle gerçekleştiren Yeşildaş Kundura Firması Sahibi Durmuş Yeşildaş, “Ayakkabı sektörü modayı belirleyen İtalyanların bile önünde gidiyor. Fakat, küresel rekabet şartları dolayısıyla sesimizi duyuramıyoruz” de
09 Mart 2008 / 11:33


Yeni sezon açılışını bir törenle gerçekleştiren Yeşildaş Kundura Sahibi Durmuş Yeşildaş, insanlarımızın ayakkabı tercihinde seçiciliğini fiyatın belirlediğini kaydederek, “Aslında, gün boyunca insanın en rahat etmesi gereken yeri ayaklarıdır. Oturarak çalışandan, ekmeğini yürüyerek çıkarana kadar herkesin ayak sağlığına dikkat edecek tercih yapması gerekir. Biz de bu sebeple bölgemizde kaliteyi, sağlığı en ucuza halkımıza ulaştıracak kreasyonlarla yola çıktık. Ayak sağlığı her şeyin önünde gelir” diye konuştu.

Ayakkabının kalitesini belirleyen en önemli unsurun derisi olduğunu belirten Yeşildaş, “Müşteri öncelikle ayakkabının derisine bakmalı. İçinin derisine dikkat etmeli. Çünkü, kalitesiz deri, insanın ayağında mantar yapabilir, vuruklara yol açabilir. Sağlıklı bir ayakkabıyla yürüyen insanın omurga yapısı da düzgün olur, yürüyüşü ve duruşu bile değişir” dedi.


Kreasyonlarının erkek bölümünde tamamen kendi üretimleri olduğunu, bayan ayakkabılarının bir bölümünü ise fason olarak yaptırdıklarını kaydeden Yeşildaş şöyle devam etti: “Türkiye aslında ayakkabı sektöründe dünya modasını belirleyen İtalyanların bile önünde yürümektedir. Fakat, küresel rekabet şartları dolayısıyla bizler sesimizi duyuramıyoruz. Model, tasarım, kreasyon olarak çok ilerideyiz ve kaliteyi ucuzlukla birleştirerek halkımıza sunabilmenin derdindeyiz. Kısa bir süre önce model ve dizaynı tamamen bize ait olan tescilini yaptırdığımız Comfort markalı bir ürünümüzü piyasaya sürdük. Bu ürünün Türkiye'de üretimi ilk ve tek olarak biz aittir. Bu ayakkabı hava alıyor, ortodepik ve comfort dizaynlı bir tabana sahip, doktor tavsiyeli, yüzde yüz dana derisinden imal edilmiş bir üründür. Bu ürünümüz, İtalyan ayakkabı sektörünün bile önünde yürüdüğümüzün göstergesidir” dedi.


Yüzlerce kişinin katıldığı Yeşildaş sezon açılışında, katılımcılara dağıtılan çikolota paketleriyle farklı bir hediye çekilişi de gerçekleştirildi.

Bu haber toplam 14227 defa okunmuştur