Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Orion Holding zor durumda! Orion Holding iflas etti mi
Orion Holding 'den iflas haberi! Cirosunu 450 milyon liraya çıkaran Orion Holding ’in iflas ettiği söyleniyor.
26 Temmuz 2013 / 17:58

Piyasalarda kriz şirketleri zorlamaya başladı. Her gün bir şirketin iflas ettiği haberleri geliyor.

Son iki yılda yaptığı satın almalarla cirosunu 450 milyon liraya çıkaran Orion Holding’in iflas ettiği söyleniyor.

Yorumunuzu eklemek için tıklayın

Piyasalarda kriz şirketleri zorlamaya başladı. Her gün bir şirketin iflas ettiği haberleri geliyor. İflas ettiği öne sürülenlerin bazılarının son yıllarda büyüyen ve alanının önde gelen şirketleri olması da dikkat çekici. Bunlardan biri de Orion Holding…

Orion Holding, temizlik hizmetleri başta olmak üzere fiziki güvenlik, catering alanlarında hizmet veriyor. Şirketin içinde bulunduğu mali durumu aşamayınca iflas ettiği ve birçok çalışanla ‘tazminatsız” olarak yollarını ayırdığı söyleniyor. Hatta iddiaya göre çalışanların büyük bir kısmı da son üç aydır maaşlarını alamıyor.

LCW’nin yemekçisi

Orion Holding LC Waikiki’nin yemek şirketi. Şirketin sahipleri olan Yılmaz ve Yalçın Karaman’ın LCW’nin sahibi olan Vahap Küçük’ün yeğeni olması da piyasalarda daha fazla dikkat çekmesine neden oldu. Orion Holding’in Orion Catering ve Orion Güvenlik hizmetlerini tasfiye ettiği söyleniyor.

Yüzde 100 büyüyecekti

Orion Holding CEO’su Yalçın Karaman, bu yılın başında haftalık bir ekonomi dergisine verdiği röportajda yıllık cirolarının 450 milyon liraya, çalışan sayısının da 23 bin kişiye çıktığını söylemişti. Yılbaşında, 2013'ü "yurt dışına açılım yılı" olarak ilan eden Yalçın Karaman, bu yıl Kosova ve Erbil’in ardından Balkanlar, Türk Cumhuriyetleri ve Arap ülkelerine açılacaklarını ifade etmişti.

Neden bu hale gelindi

Piyasada konuşulanlara bakılırsa Orion Holding, çalışanlara ve piyasaya yüklü miktarda borçla iflas etti. Özellikle catering ve güvenlik alanlarında ‘ucuzcu şirket’ olarak bilinen Orion’un, çok düşük fiyatlı teklifler vererek birçok şirketin yemek ve güvenlik işini aldığı, ancak artan maliyetler nedeniyle işi çevirmekte zorlandığı söyleniyor.

Altı aydır şirkete yabancı bir ortak bulmak için çalışan ve sürekli şirketi makyajlayan Yalçın Karaman’ın son olarak Arap sermayesi bir fonla görüştüğü, ancak bu görüşmelerin de olumlu sonuçlanmadığı söyleniyor.

Telefonlara bakan yok

3 gündür Orion Holding’in internet sitesinde yer alan telefonlarını aramamıza karşın ulaşma imkanı bulamadık. Hatta şirketin internet sitesinde yer alan 6 tane bölge müdürlüğü ve iştiraklerini de aramamıza karşın telefonlarımıza cevap veren olmadı.

Finans Gündem

Koç Ailesi’ne büyük şok! Hapis ve lisans iptali olabilir

Bu haber toplam 31715 defa okunmuştur
merkez çalışanı
Yüksel SERTÇELİK
8 aydır bir yerde çalışıyorum, gelinde müdürlerden biraz insanlık oğrenin. bir dolu insanı başımıza müdür diye getirdin, sonra "ben çevremin kurbanı oldum, düştüğüm duruma bak" dedin, bizide düşürdüğün duruma bak. parayı kazandıkça ne yaptığınızı şaşırdınız, sonunuzu düşünmediniz, insanların hakkını yediniz. ama ben mahkemeye verdim, eninde sonunda hakkımı alacağım. çalışanının hakkını yiyen insanın iki yakası bir araya gelmez, allahınızdan bulun.
09 Nisan 2015 Perşembe 16:53
orionzede
orionzede
Allah belanizi versin burnunuzdan fitil fitil gelsin bizden aldiginiz paralari kusarak ggeri cikartinnnnnn
23 Şubat 2014 Pazar 19:16
HEPSİ AYNI
EUROCLEAN TEMİZLİK
ŞAHİN İN SÖYLEDİKLERİNE AYNEN KATILIYORUM BUNLARIN HEPSİ AYNI YERE ÇIKIYOR EUROCLEANIN DA ORİONDAN HİÇ BİR FARKI YOK PERSONEL VE TEDARİKÇİ FİRMALAR AMAN DİKKAT EDİN..
01 Şubat 2014 Cumartesi 15:13
NEDEN
neden
NEDEN DEVLET BU DURUMU EL ATIP ARAŞTIRMIYOR. 22 BİN ÇALIŞANIN AİLESİNİ DE DÜŞÜNÜRSEN EN AZ 60 BİN İNSAN YAPAR . NEDEN HALA BEKLİYOR HAKKINDA SORUŞTURMA YAPMIYOR. ACABA EYLEM Mİ YAPSAK BU MU GEREKİYOR. YOK YA HERŞEY DANIŞIKLI . DEVLETTEN TANIDIĞI OLMASA BU KADAR BÜYÜYEMEZDİ ZATEN . NEYSE HADİ HERKES Bİ BARDAK SU İÇSİN ARTIK. BU SAATTEN SONRA BİŞE OLMAZ. İŞ ÖTEKİ TARAFA KALDI. NAPALIM. HAYIRLISI . KİMSE GÖRMESE DUYMASA ALLAH BİLİR GÖRÜR.
24 Aralık 2013 Salı 09:55
yeni adres
dogan ancu
arkadaşlar esenlerde yeni yer açmışlar. kendim gittim gördüm ama kapalı. orayı personelleri kandırmak için açmışlar ama başka bir yerde merkezi açmışlar. orayı depo olarak formaliteden açmışlar. yalçın karaman 22 personelle çalışıyoruz demiş ama nedense pazartesi gittim gördüm orayı ne bi çalışan var nede açık orası. ben 7 sene çalıştım ve bende hiç bir hak almadım...
03 Aralık 2013 Salı 14:26