anasayfa_manset_alti 1
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Altın Çadırı fiyatları ile şaşırtıyor
Geleneksel “Atasay Altın Çadır Günleri” üçüncü, gününde de yoğun ilgi gördü. Altın çadırı ne zaman kapanacak? Altın çadırına nasıl gidilir? Altın çadırı nerede?
08 Aralık 2012 / 15:19

Geleneksel “Atasay Altın Çadır Günleri” üçüncü, gününde de yoğun ilgi gördü. Tek taş ürün kategorisinde geçen yıla göre yüzde, 28’lik talep artışı yaşandı. Dün çadırın en pahalı ürünü olan pırlanta, gerdanlıktan sonra bu sabah da tek taş kategorisinin en pahalı ürünü alıcı, buldu. Hindistan, Fransa gibi diğer ülkelerden de ziyaretçi ağırlayan Altın, Çadır Günleri, yarın akşam (9 Aralık Pazar) sona erecek.

cadir.jpg

Türk mücevher sektörünün öncü markası Atasay Mücevherat’ın bu, yıl üçüncüsü düzenlediği geleneksel “Altın Çadır Günleri”, üçüncü gününde de, ziyaretçi akınına uğradı. Altın Çadır Günleri’ne artık Hindistan’dan Fransa’ya, yurtdışından da alıcılar gelmeye başladı. Altın Çadır’da, tek taş ürün, kategorisinde geçen yıla göre yüzde 28’lik talep artışı yaşandı. Dün Fransa’da, yaşayan bir Türk çiftinin çadırın en pahalı ürünü olan pırlanta gerdanlığı, satın almasından sonra bu sabah da tek taş kategorisinin en pahalı ürünü alıcı, buldu. Mağaza fiyatı 40 bin 925 TL olan tek taş pırlanta, Altın Çadır’da 29 bin, 880 TL’ye satıldı. Çadır ziyaretçilerinin fantezi ürüne olan ilgi artışı, nedeniyle Atasay, çadıra daha fazla sayıda yüksek fiyatlı ürün sürdü. Bu, doğrultuda çadırın en pahalı ürünü, mağaza fiyatı 112 bin 475 TL olan, gerdanlık, bileklik ve küpeden oluşan set oldu. Set, çadıra özel olarak 85 bin, 355 TL’den satışa sunuluyor.

Hindistan, Fransa, Azerbaycan’dan müşterisi var, Hindistan, Fransa, Türkmenistan, Slovenya ve Yunanistan’ın yanında Azerbaycan’dan da  müşterisi olan Altın Çadır’a müşteriler, yine sabahın erken saatlerinden itibaren gelmeye başladı. Çadırın önünde uzun kuyruklar, oluşturan takı tutkunları, gün boyu çadıra 20’şer kişilik gruplar halinde alındılar.

Sektördeki dönüşümün önemli bir kilometre taşı’, Atasay Mücevherat Yönetim Kurulu Başkanı Cihan Kamer, geleneksel Atasay Altın Çadır Günleri’nin, sektördeki dönüşümün önemli bir kilometre taşı olduğunu söyledi. Atasay Altın, Çadır Günleri’ne geçtiğimiz iki yılda çok büyük bir ilgi olduğunu hatırlatan Kamer, “Altın Çadır’a gösterilen ilgi, aslında 75 yıllık Atasay markasına duyulan, güvenin bir sonucu. Altın Çadır Günleri ile mücevhere ulaşımı mümkün hale, getirdik. Çok sayıda müşterimiz çadırı kendi illerinde kurmamızı istiyor. Yoğun, talep karşısında bu yıl İstanbul’un ilçeleri ve çevre illerden de servis, kaldırmaya karar verdik” dedi.

altin-cadiri-nerede-atasay1.jpg

Dört farklı ilden servis var

9 Aralık 2012 Pazar akşamına kadar açık kalacak olan Atasay, Altın Çadır Günleri’ne yurdun dört bir yanından gelen yoğun ilgi nedeniyle bu, yıl İstanbul’un ilçelerinden ve çevre, illerden servis hizmeti de sağlandı. Önceki yıllarda sadece Yenibosna’dan, servis hizmeti sunduklarını hatırlatan Atasay Mağazalar Koordinatörü Aytaç, Demir, “Bu yıl ise yoğun talep üzerine Tekirdağ, Kocaeli, Adapazarı ve Edirne’den gelmek isteyen müşterilerimiz için de ulaşım, imkanı sağladık. İstanbul’dan ise Kadıköy, Pendik, Sarıyer, Ümraniye, Yenikapı, ve Kabataş’tan (Bursa ve Yalova’dan gelecekler için) servis kaldırıyoruz. Bunun, yanı sıra her gün Yenibosna metrobüs durağından da (Koçtaş’ın önü) servislerimiz, var. Araçların kapasitesi sınırlı olduğu için şehir dışından gelecek, müşterilerimizin 444 4 282 numaralı telefonu arayıp, isimlerini yazdırmaları, gerekiyor” dedi.

Pırlanta ve Altın Ürünlerinde Örnek Fiyatlamalar

Zümrütlü Pırlanta Kolye

Mağaza

Fiyatı: 2.105 TL

Çadır

Fiyatı: 725 TL

+

Hediye para: 181,25 TL

Safirli Pırlanta Kolye

Mağaza

Fiyatı: 1.980 TL

Çadır

Fiyatı: 675 TL

+

Hediye para: 168,75 TL

Pırlanta tektaş yüzük:

Mağaza

Fiyatı: 1.725 TL

Çadır

Fiyatı: 660 TL

+

Hediye para: 165 TL

Altın yüzük:

Mağaza

Fiyatı: 1.255 TL 

Çadır

Fiyatı: 370 TL

Altın yüzük:

Mağaza

Fiyatı: 810 TL

Çadır

Fiyatı: 284 TL

Altın yüzük:

Mağaza

Fiyatı: 1.140 TL

Çadır

Fiyatı: 380 TL

 

Bu haber toplam 10312 defa okunmuştur