anasayfa_manset_alti 2
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Pendik'e hızlı tren garı geliyor
Ankara-İstanbul hızlı tren projesinin tamamlanacak olması sebebiyle hızlı tren gar çalışmalarına ağırlık verdi.
27 Haziran 2012 / 11:37

 

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD), 2013 yılının sonunda Ankara-İstanbul hızlı tren projesinin tamamlanacak olması sebebiyle hızlı tren gar çalışmalarına ağırlık verdi.

Bu kapsamda önce, Ankara ve İstanbul hızlı tren garlarının 2013'e yetiştirilmesi planlanıyor. TCDD, İstanbul'a inşa edilecek ilk hızlı tren garının yerini belirledi. Hızlı tren garı, Pendik'e inşa edilecek ve gar içinde alışveriş merkezi, eğlence salonları, lüks restoranlar, oyun alanları ve park yeri bulunacak. Garın inşaatını ise TOKİ yapacak. Karşılığında, gar içindeki her türlü ticari alandan yüzde 50 pay alacak. TCDD'nin payı da yüzde 50 olacak. Devlet Demiryolları, garın inşasının önünü açacak gerekli her türlü karar için çalışmalarını da hızlandırdı. Öte yandan Ankara'ya inşa edilecek hızlı tren garı için 17 Temmuz'da ihaleye çıkılacak. Proje, Yap-İşlet-Devret (YİD) yöntemiyle gerçekleştirilecek.

SELİM KUVEL/Zaman

 

Bu haber toplam 2404 defa okunmuştur
Bu Nasıl İş ?
Rambo
Pendi 'ğe kadar gelecekmiş çuf çuf daha geride oturan insanlar banliyö trenine binemeyecekse kime yarayacak hızlı treniniz alın sizin olsun daha çok soyup soğana çevirmek için insanları iyi bir yol seçtiniz bu Hizmet değildir Üç kağıtçılık Rantiyeciliktir...
12 Temmuz 2012 Perşembe 08:30